fbpx
Šie mokymai nebeorganizuojami, todėl rekomenduojame rinktis kitus mokymus šioje kategorijoje.

3 dienų seminarų ciklas – Praktinis vadovo įgūdžių rinkinys: ką būtina žinoti ir kaip tapti stipriu komandos vadovu?

Pradžia » Kursai » Asmeninis tobulėjimas » 3 dienų seminarų ciklas – Praktinis vadovo įgūdžių rinkinys: ką būtina žinoti ir kaip tapti stipriu komandos vadovu?

Tipas: Kursai
Lygis: visiems
Trukmė: 3 dienos po 6 ak. val.
Organizatorius: Noriu personalo sprendimų grupė (Noriu darbo, UAB)

Kaina: 390€

Kodėl tai svarbu? Su kokiais iššūkiais susiduria šiandien ir susidurs artimoje ateityje vadovai, personalo (HR) vadovai ir HR specialistai? Kaip tam ruoštis?

Šiandienos vadovai turi išmanyti daugybę sričių, būti universalūs ir lankstūs, sėkmingi, uždegantys  ir nenuilstantys. Kaip tai pasiekti, kai laiko trūkumas nuolatinis palydovas, o viską padaryti reikėjo vakar? Spaudimas, informacijos srautas ir reikalavimai vadovams nuolat auga, kaip nepasiklysti metodikų gausoje, kaip dirbti su komanda, nustatyti aiškius tikslus ir tuo pačiu, kiek suteikti laisvės, atsakomybės ir galimybių suklysti, kaip komandas motyvuoti ir įgalinti rezultatyviam darbui, bet tuo pačiu nesuvaržyti biurokratiniais ribojimais ir neefektyviomis kontrolės priemonėmis? Ką daryti, jeigu motyvacinė įmonės sistema nebeveikia? Kaip ugdyti komandą - koučingas (ang. Coaching), – ar jis visada jis tinkamiausia? Kaip visa tai veikia ir kiek tinka Lietuvoje? Klausimų, kylančių vadovams, sąrašą galima tęsti ir toliau. Reziumuojant – programa yra apie tai, kaip veikti, kad viskas būtų padaryta. Mokymo programa skirta įvairių lygių vadovams, personalo / HR vadovams. Programos tikslas – susisteminti turimas žinias ir glaustai suteikti naujų praktikoje išmėgintų žinių ir patirčių, būtinų vadovui, kad vadovo darbas būtų sklandus, sistemiškas, suteikiantis pasitikėjimo.

Mokymo programa susideda iš 3 dalių, kurių kiekviena dalis gali būti kaip atskira mokymo tema.

Pirmoje dalyje paliesime, kodėl vadovui svarbu suprasti visą kontekstą kuriame šiandien veikia organizacijos. Kiek demografinė situacija įtakos Jūsų verslo aplinką? Gyvename ilgiau, o gyventojų skaičius mažėja – planuodami ateitį gal nesusimąstome, kad palaipsniui iki 2030 metų 25-29 metų darbuotojų sumažės beveik 40 %? Kiek populiarės nepilno darbo laiko, nuotolinio darbo ar atskirų projektų sutartys? Kokie išskirtiniai modernios kompanijos bruožai? Kaip tarptautinėms kompanijoms pavyksta tapti patraukliais darbdaviais?

Antroje dalyje kalbėsime apie vadovo vaidmenis (roles) ir kompetencijas. Iš vadovo tikimasi, kad vadovas išmanys ne tik savo sritį, bet dažnai minime tokias kompetencijas kaip „gebėjimas kurti pasitikėjimą“, „padėti darbuotojams tobulėti“, „sutelkti komandas pasinaudojant narių stiprybėmis“, „efektyviai valdyti konfliktus“ ir kt.

Trečioje dalyje kalbėsime apie tai, ko reikia, kad galėtume pritraukti ir išlaikyti darbuotojus bei skatinti juos veikti efektyviai. Kodėl tiek daug kalbama apie koučingą (ang. Coaching)? Ar visada jis tinkamas? Ar komandos ir įmonės identitetas padeda išlaikyti darbuotojus? Kodėl svarbi visapusė darbuotojo patirtis?

Mokymo metodai – praktinės žinios, praktinių situacijų analizė, grupiniai darbai, interaktyvi diskusija.

Mokymų programa:

MOKYMO PROGRAMOS: 1. Dabartinės ir ateinančios darbo rinkos tendencijos. Kaip tam pasiruošti? I dalis: (6 ak. val.) Programa:

  • Globalios ir Lietuvos darbo rinkos tendencijos kuo toliau, tuo greičiau kinta – kokios jos yra šiandien ir kaip jos keičiasi? Ar konkuruojame tik vienoje šalyje? Ar konkuruosime tik su kitais darbdaviais? Ryškėja kitokia konkurencija dėl darbuotojų –  kaip verslas turės prisitaikyti?
  • Pagrindinės būtinosios darbuotojų (ir vadovų) savybės, reikalingos organizacijai sėkmingai veikti: kodėl gebėjimas mokytis ir prisitaikyti tampa vis svarbesniu (ang. Agility)? Skirtingi gebėjimo mokytis ir prisitaikyti tipai: intelektinis, socialinis, rezultatų pasiekimo, pokyčių valdymo ir savęs pažinimo. Kodėl svarbu suprasti ir atpažinti juos visus?
  • Komandos susipažinimas: tinkamas pirmasis vadovo žingsnis, padedantis motyvuoti ir vienyti komandą bei proaktyviai sumažinti konfliktus. 
  • Nauja karta –  Z – ir jų poveikis darbo rinkai. Jų skirtumai nuo Y ir kitų kartų. Ar vis tik skirtingos kartos labai skirtingos? Kodėl kalbama, kad ateityje vienu metu įmonėse dirbs net 4 kartos? Kaip atpažinti ir išnaudoti skirtingų kartų privalumus? Mano pavaldinys – vyresnis už mane: nusistovėję stereotipai;
  • Skirtingos darbo formos, nepilnas užimtumas – kas laukia ateityje? Ar ieškosime darbuotojų tarptautinėse darbo paieškos svetainėse ir dirbsime nuotoliniu būdu?
  • Apie kokias darbo sąlygas kalbėsime su potencialiu darbuotoju, priimant jį į darbą? Kodėl derybos dėl atlygio taps tik dalimi pokalbio? Dėl kokių priežasčių, be atlygio,  kandidatai rinksis kompanijas?
  • Ar įtrauksime darbdavio įsipareigojimą skirti laiko ir lėšų darbuotojo tobulėjimui?
  • Ar taps įprasta praktika turėti skirtingus ir individualius darbo grafikus?
  • Tarptautinių tyrimų pristatymas ir aptarimas, atvejų analizė, praktiniai pavyzdžiai


2. Pagrindines vadovo rolės ir kompetencijos. Naujos tendencijos, nuotolinis darbas II dalis: (6 ak. val.)

Programa:

  • Perėjimas iš ne vadovo į vadovaujančią poziciją – visai kitokia karjera nei specialisto. Pasaulinės tendencijos, kaip keičiasi vadovo rolė ir jos supratimas. Kokias savo, kaip vadovo, kompetencijas, turėtų stiprinti sėkmingi ateityje vadovai?
  • Vadovas – organizacijos atstovas: verslo suvokimo ir tikslų įgyvendinimo kompetencijos. Greit kintantis pasaulis reikalauja suprasti ne tik komandos darbą, bet ir tai, kas vyksta už įmonės ribų t. y. plataus ir pro aktyvaus mąstymo;
  • Vadovas – komandos narys: kodėl kalbame apie emocinį intelektą?
  • Vadovas organizacijoje ir komandoje: skirtingų siekių derinimas ir nuolatinis konfliktų ir prieštaravimų sprendimas.
  • Kodėl komunikacija tampa vis svarbesnė nei pačio prieštaravimo išsprendimas?
  • Komunikacija ir darbas su komanda nuotolinio darbo metu – kaip užtikrinti komandos motyvaciją ir rezultatus.
  • Apie ką kalbame nedaug: nepatogūs pokalbiai su darbuotojais (atleidimai, organizaciniai pokyčiai, nepatenkinami darbo rezultatai ir kt.).
  • Metodikos pateikimas, kaip pasiruošti pokalbiui ir jį valdyti.
  • Diskusijos, atvejų analizė, praktiniai pavyzdžiai


3. Kas pritraukia ir išlaiko darbuotojus? Įmonės vertybės ir kultūra. Motyvacinė sistema – ar tinka visiems viena? Naujos tendencijos III dalis: (6 ak. val.)

Programa:

  • Įmonės ir komandos identitetas. Kodėl vien gražaus įvaizdžio neužtenka, o draugų rekomendacijos lemia pasirinkimą? Įmonės vertybės ir kultūra, kodėl būtina, kad darbuotojas „matytų“ save būtent tokioje kultūroje ir turėtų panašias vertybes. Emociniai darbuotojo sprendimai keisti arba nekeisti darbą pagal jo vidinius motyvuojančius veiksnius;
  • Tobulėjimas, jo greitis ir karjeros kelias. Kaip rasti balansą ir neperdegti? Komforto zona – rizikos ir privalumai: kiek yra tinkama kiekvienam būti ne komforto zonoje?
  • Skirtingi darbuotojui tinkami karjeros keliai: horizontali karjera ar vadovo kelias?
  • Lankstumas – šiandienos siekiamybė. Individualizuoti poreikiai ir sukurtų motyvacinių sistemų ribotumas. Ką rodo tarptautiniai tyrimai;
  • Koučingas (ang. Coaching): kas tai? Kada tai tikslinga?
  • GROW metodikos pristatymas. Praktinės užduotys.
  • Darbuotojo visapusė patirtis (ang. Employee experience): kodėl daugelis tarptautinių kompanijų tam skiria vis daugiau dėmesio?
  • Kodėl kiekviena darbuotojo patirtis (įsidarbinant, keičiant poziciją ar atlygį ir pan.) yra svarbi ilgalaikiam darbdavio įvaizdžiui?

Atsiliepimai:
Kolkas nėra jokių atsiliepimų apie šį kursą.
Parašykite atsiliepimą:





    Mokymų ir kursų temos